• Fri fragt over 799 kr. ekskl. moms
  •  |  Dag-til-dag levering
  •  | Trustpilot
CSR  |  Omtanke  |  Kundeservice 

Avery L6008 Etiketter | 25,4x10 mm | 3780 stk.

Stærke sølvfarvede etiketter, som tåler varme, kulde, fugt og udendørs brug | 189 stk. pr. ark | Til laserprintere

Varenr. 9332010
Antal Spar Pris / vare

Der kan ikke købes flere end den resterende lagerbeholdning

Køb minimum 1 pakke

Sælges kun a 1 pakke.
Rund op til pakke
Indtast gyldigt antal
NB: Antallet vil medføre anbrud.
Rund op til pakker
480,00 kr. inkl. moms
Levering: Forventet 5-7 hverdage

Miljøbidrag

Alle ordrer indeholder et miljøbidrag på 39,95 kr. inkl.moms. Vi har valgt et fast miljøbidrag uafhængigt af ordrens omfang og leveringssted for at gøre det nemt for vores kunder at gennemskue miljøbidragets størrelse.

Miljøbidraget er beregnet og sandsynliggjort ud fra de miljøomkostninger, som Lomax samlet set årligt forventer at afholde. Disse miljømæssige omkostninger dækker over:

  • Miljøgebyrer, som vi bliver pålagt af PostNord og andre pakkeleverandører.
  • Miljøgebyrer og punktafgifter begrundet i miljømæssige hensyn, som vi bliver pålagt af vores vareleverandører.
  • Brugen af genanvendelig emballage, papirtape og fyld, der medfører højere omkostninger for os.
  • Korrekt sortering af store mængder affald i henhold til lovgivningen.
  • Bæredygtig strøm og CO2 afgifter.
Se fragtpriser

Avery ekstra holdbare etiketter - perfekte til selv udendørs brug

Arbejder du som IT-ansvarlig i en større virksomhed eller på en skole, hvordan kan du så vide, hvilken computer, som tilhører hvilken medarbejder eller elev? Eller hvordan kan du være sikker på, at alt er på rette sted og let kan spores, hvis uheldet skulle være ude, og IT-udstyr stjæles? Mærkning af elektronisk udstyr, mobile enheder eller andre værdifulde genstande som værktøj, inventar og maskiner kan løse problemet og spare både dig selv, dem som bruger genstandene og i værste fald politiet meget arbejde, tid og manglende overblik.

Avery’s sølv etiketter er ideelle til mærkning af computere, printere, mobile enheder mv. da de er langt mere holdbare end gængse papiretiketter. De er fremstillet i et stærkt holdbart polyestermateriale, som ikke kan rives i stykker, og de klæber permanent og pålideligt.

Etiketpapiret har et flot sølv finish, som passer perfekt på It-udstyret. Papirkvaliteten giver dig samtidigt flotte og knivskarpe prints. Sølvetiketterne er modstandsdygtige overfor olie, snavs, vand, fugt, UV-stråler og temperaturer mellem -40°C og +150°C. Det gør dem ideelle udendørs i alt slags vejr og indendørs, i miljøer med høje krav til holdbarhed.

Averys’ stærke sølv etiketter henvender sig f.eks. til IT-afdelinger, skoler og andre uddannelsesinstitutioner, biblioteker og andre offentlige institutioner, virksomheder med åbne kontormiljøer, håndværkere, entreprenør-virksomheder, hvor der er meget IT-udstyr installeret eller værktøj i brug.

Derudover at være perfekte til mærkning af IT-udstyr, er etiketterne også et rigtig godt valg, som stilfuld mærkning på brochurer og andet salgsfremmende materiale. Avery's L6008-20 stærke sølv etiketter har 189 etiketter/ark og 3780 etiketter/pk, hvor hver etiket måler 25,4 x 10 mm. Etiketternes størrelse er velegnet til små og mindre genstande.

Etiketterne kan printes i alle s/h laserprintere. Avery's JamFREE™ garanti sikrer, at du ikke behøver bekymre dig om etiketterne sidder fast i printeren og giver printerstop.

Du kan nemt og helt gratis designe og printe dine Avery produkter med vores software Avery Design & Print, hvor du finder skabeloner, grafik og designs. Læs mere om softwaren her: www.avery.dk/software.

 

Egenskaber:

  • 25,4 x 10 mm
  • Laser
  • Til: Ekstra beskyttelse
  • Farve: Sølv
  • 3780 etiketter pr. pakke
  • 20 ark pr. pakke
  • 189 etiketter pr. ark
  • Permanent lim
  • Firkantet
  • På A4 ark
  • Polyester film

Alternative produkter

Produktdetaljer

Varenr. 9332010
Mærke Avery
Type Stærke etiketter
Form Firkant
Størrelse Lille (10-40 mm)
Farve Sølv
Producentvarenr. L6008-20
EAN nummer 4004182060087

Produktenheder

Pakke 1 pk.
Styk 1 pk.
Karton 30 pk.
Palle 900 pk.

5 produktbedømmelser

Gennemsnitlig bedømmelse:
Diane Nielsen - 10. februar 2025
Nemme at bruge og meget holdbare på de poser, hvor sætter dem. God lille størrelse.
Lis Madsen - 14. januar 2015
Tinna Volsing - 02. november 2012
den lever op til sit navn super stærk etk.
Anders Leth Bach - 06. maj 2022
Virker perfekt
Decasa - 07. august 2014

Andre kunder så også