• Fri fragt over 799 kr. ekskl. moms
  •  |  Dag-til-dag levering
  •  | Trustpilot
CSR  |  Omtanke  |  Kundeservice 

Rituals Karma Foaming Shower Gel

En frisk og fugtgivende start på dagen – hver dag.

Varenr. 55045820
Der kan ikke købes flere end den resterende lagerbeholdning

Køb minimum 1 styk

Sælges kun a 1 styk.
Rund op til styk
Indtast gyldigt antal
NB: Antallet vil medføre anbrud.
Rund op til styk
133,75 kr. inkl. moms
Levering: Leveringsdato undersøges

Miljøbidrag

Alle ordrer indeholder et miljøbidrag på 37,50 kr. inkl.moms. Vi har valgt et fast miljøbidrag uafhængigt af ordrens omfang og leveringssted for at gøre det nemt for vores kunder at gennemskue miljøbidragets størrelse.

Miljøbidraget er beregnet og sandsynliggjort ud fra de miljøomkostninger, som Lomax samlet set årligt forventer at afholde. Disse miljømæssige omkostninger dækker over:

  • Miljøgebyrer, som vi bliver pålagt af PostNord og andre pakkeleverandører.
  • Miljøgebyrer og punktafgifter begrundet i miljømæssige hensyn, som vi bliver pålagt af vores vareleverandører.
  • Brugen af genanvendelig emballage, papirtape og fyld, der medfører højere omkostninger for os.
  • Korrekt sortering af store mængder affald i henhold til lovgivningen.
  • Bæredygtig strøm og CO2 afgifter.
Se fragtpriser


Rituals Karma Foaming Shower Gel

The Ritual of Karma Foaming Shower Gel – Friskhed og fugt i ét

Gør badet til et øjeblik af luksus med The Ritual of Karma skummende kropsgel. Med sin unikke gel-til-skum-teknologi forvandler den sig til et rigt, silkeblødt skum, der både renser og fugter huden. Beriget med lotusblomst, hvid te og Hydra-Boost Complex – en effektiv blanding af squalane, aloe vera og alger – hjælper den med at lindre tør hud og genskabe smidighed og elasticitet.

De vigtigste fordele:

  • Unik gel-til-skum-formel for en sensorisk badeoplevelse
  • Indeholder Hydra-Boost Complex for intensiv fugtpleje
  • Lotusblomst tilfører blødhed og symboliserer renhed og skønhed
  • Frisk, ren og grøn duft, der giver positiv energi
  • Ideel til daglig brug og alle hudtyper

En oplevelse for sanserne

Lotusblomst og hvid te skaber en harmonisk duft, der kombinerer friskhed og elegance. Hydra-Boost Complex giver samtidig huden et fugtboost, så den føles blød og velplejet efter hvert bad.

Sådan bruger du den

Påfør en lille mængde på fugtig hud, og oplev hvordan den forvandles til et rigt skum. Skyl af og nyd følelsen af renhed og fugt.

  • Duft: Lotusblomst og hvid te
  • Indhold: 200 ml
  • Konsistens: Gel, der skummer ved kontakt med vand
  • Indeholder Hydra-Boost Complex med squalane, aloe vera og alger

Advarsel

Beholder under tryk – kan sprænges ved opvarmning. Undgå øjenkontakt. Ved øjenkontakt: Skyl med vand i flere minutter.
Hold væk fra varme, gnister, åben ild og varme overflader. Rygning forbudt. Må ikke punkteres eller brændes – heller ikke efter brug. Beskyt mod sollys og temperaturer over 50°C. Indeholder 5 % brandfarligt indhold.
Opbevares utilgængeligt for børn.

Alternative produkter

Produktdetaljer

Varenr. 55045820
Mærke Rituals
Farve Blå
Type Kropspleje
EAN nummer 8719134133813

Produktenheder

Styk 1 stk.

Bedøm produkt


Andre kunder så også