• Fri fragt over 800 kr. ekskl. moms
  • /  Dag til dag-levering
  • Trustpilot

Køb for 500 kr. og få 100 kr. rabat - Indløs her

Køb for 500 kr. og få 100 kr. rabat. KUN fredag, lørdag og søndag - Indløs her

Vinderoversigt - se om du har vundet

Herunder kan du se vinderne af de seneste konkurrencer udbudt af Lomax. Konkurrencer på Facebook offentliggøres dog udelukkende på Facebook og ikke på denne side. Læs Lomax' konkurrencebetingelser

Månedens præmie - nyhedsbrev

August 2021: Egebæksvang Kirkegård 
Juli 2021: Tandlæge Lene Henningsen ApS
Juni 2021: Scandis A/S
Maj 2021: Din Køreskole, KB BYG A/S, Illum A/S
April 2021: Pihl og Søn A/S
Marts 2021: Anne Bang, 21-5 A/S
Februar 2021:Lajla Højbjerg, Højbjerg VVS Hornbæk ApS
Januar 2021: Marianne Nygaard-Petersen, Dbs Serviceselskabet ApS
December 2020: LYKKENS ApS
November 2020: Regnskabsskolen, Søren Folmer, Mercedes-Benz CPH A/S
Oktober 2020: Spectrum Reklame:Marketing
September 2020: HG - Bogføring & Administration v/Helen
August 2020: Atea A/S 

Juli 2020: Web-Koncept A/S
Juni 2020: Line S. Abildgaard
Maj 2020: Kim Sejrup
April 2020: Svend Rindom
Marts 2020: Peter Rægard, Christian Jensen, Gitte Abrahamsen, Anne Petersen, Isaak Ter-Vardanian, Anita Tømmerby, Karin, Anne Sofie Andersen og Mette Marie Nissen
Februar 2020: Henrik Staahl
Januar 2020: Thor Rasmusssen
December 2019: Sisse Kristensen 
November 2019: Ruby Rejser ApS
Oktober 2019: Henrik Hinge

 

Merrild Mocca konkurrence - Vindere af Legolands billetter

Periode: 16/07-21 - 18/08-21

Ib G. Jensen A/S
Marlink AS
Birkely A/S
Kisgaard Svineproduktion A/S
Gunnar Nielsen, Aars A/S
Turns Talservice
Pihl Coating Gørlev Entreprise A/S
ES Smede- og Maskinservice ApS
Mr. Horsens ApS
Peter Lindskrone Schmidt A/S
Faraos Cigarer ApS
Arkil A/S
Dyfa A/S
Ferrum A/S
PS Contact ApS
Wise 365 ApS
Lev-Vel Sjælland ApS
Gårdejer Kjeld Andersen C/O Møllebrogård v/Kjeld A
Dancenter Fyn

 

Vindere af EM konkurrencer

Periode: 14/06-21 - 24/06-21

Vinder af et bordfodbold bord
Marieskolen

Vindere af EM-pakker
Forebyg Stress ApS
Amoena A/S
Döhler Denmark A/S
GS Hydro A/S
Chemvet DK A/S
Birgitte Paaske
TTS ApS
Silkeborg Kirkegårde Og Krematorium

Vinder af en official EM fodbold
Staulund ApS
R.K. Automobiler, Aalborg A/S

 

Vindere af Lomax Adventskalender 2020

1. Advent 
Periode: 30/11-20 - 06/12-20

Helle Wollesen
Ole Horskjær
Tina Åberg
Dorte
Marlene Rasmussen

2. Advent
Periode: 07/12-20 - 13/12-20

10% på lagerkategori til alle som svarede korrekt på adventslågen
 
3. Advent 

Periode: 14/12-20 - 20/12-20

Jesper Krogh fra Loxam

4. Advent
Periode: 21/12-20 - 23/12-20

Birgitte fra Filcon Filtration A/S

Hovedpræmie
Periode: 30/11-20 - 23/12-20

Bettina Höll fra Siso A/S

Vinderen af Black Friday Memory Game

Periode: 23/11-20 - 27/11-20

Emma fra BLS Capital Management A/S

Vindere af Black Friday Guess the Picture

Periode: 09/11-20 - 15/11-20

Thomas Juul Høj
Lene Johnsen
Ingolf Vig
Anja Schlüter
Antra Viksna
Susanne Thomsen
Mikkel Abildtoft
Michael Sørensen
Kirsten Petersen
Ærø Museum

Vindere af fødselsdagslykkehjul

Periode: 15/06-20 - 25/06-20

1. Præmie
Center for Dyreteapi v/ Bettina Hvidemose Pedersen

2. Præmie
Stihl A/S

3. Præmie
Pomi Industri ApS

Vindere af 1,43 kg. Celebrations
Helle Holm
Diana Buhl
Louis Ebler
Berit Hundsdal
Camilla Ibanez
Linda Larsen
Vivian
Lise
Lars Nordenbæk
Martin Hollerup Venborg

Vindere af Lomax Julekalender 2019

Periode: 1/12-19 - 24/12-19

1. december: Carsten Bagge-Rau
2. december: Nanna Hartmann
3. december: Benny Gohr Jensen
4. december: Karina Pociot og Hampen Smede- og Maskinforretning Aps.
5. december: Heidi Machholdt Færch
6. december: Ernst Sørensen
7. december: Eva Hedegaard, Dorte Bay og Jan Salomon
8
. december: Tommy Nielsen
9
. december: Jonatan Jørnsgård
10
. december: Henrik Klitte Andersen
11. december: Lene Staal og Helle
12. december: Hanne Sax Maarbjerg, Anne Bundegård og Varup
13. december: Frank Gadeberg, Kenneth Hilligsøe, Claus og Thomas Roth
14. december: Malene Christensen
15. december: Pia Ingevold
16. december: Susanne Hansen, Jesper Thunbo og Bruno Henriksen
17. december: Steen Bundgaard
18. december: Helle Hansen
19. december: Laila Hansen, Tove og Dorthe Bøgelund Frisch
20. december: Jes Pærregaard, Per Hansen og Lene Gaml
21. december: Carsten Hemmingsen
22. december: Tove Bjerrum
23. december: Gitte Dedenroth
24. december: Gert Jensen
Hovedpræmien: Jan Sindberg

Vindere af Black Friday lykkehjul

Periode: 15/11-19 - 21/11-19

Biografbilletter:
Lise-Lotte Seidler Hørringsen
Sten Elm
Jeppe Kristen Toft
Johanne Stampe Mogensen
Wendy Bishop

Popcornsmaskine inkl. 5 poser majs
Jesper Thunbo

Vindere af Købmandspakke

Periode: 11/11-19 - 21/11-19

MP Revision Statsaut. Revisions A/S
Home v/Claus Bekker
Hørning Parket A/S

Vindere af Lomax bordfodboldbord

Periode: 23/10-19 - 30/10-19

Bente
Anders
Nikolai
Pernille
Trine
Connie
Lone
Bente
Tarra