• Fri fragt over 799 kr. ekskl. moms
  •  |  Dag-til-dag levering
  •  | Trustpilot
CSR  |  Omtanke  |  Kundeservice 

Staedtler Noris 122 HB Blyant m. viskelæder

Populær kontorblyant med viskelæder i toppen

Varenr. 9950650
Antal Spar Pris / vare

Der kan ikke købes flere end den resterende lagerbeholdning

Køb minimum 1 styk

Sælges kun a 1 styk.
Rund op til styk
Indtast gyldigt antal
NB: Antallet vil medføre anbrud.
Rund op til styk
16,19 kr. inkl. moms
7 har lige købt På lager / Levering: 1-2 hverdage

Miljøbidrag

Alle ordrer indeholder et miljøbidrag på 37,50 kr. inkl.moms. Vi har valgt et fast miljøbidrag uafhængigt af ordrens omfang og leveringssted for at gøre det nemt for vores kunder at gennemskue miljøbidragets størrelse.

Miljøbidraget er beregnet og sandsynliggjort ud fra de miljøomkostninger, som Lomax samlet set årligt forventer at afholde. Disse miljømæssige omkostninger dækker over:

  • Miljøgebyrer, som vi bliver pålagt af PostNord og andre pakkeleverandører.
  • Miljøgebyrer og punktafgifter begrundet i miljømæssige hensyn, som vi bliver pålagt af vores vareleverandører.
  • Brugen af genanvendelig emballage, papirtape og fyld, der medfører højere omkostninger for os.
  • Korrekt sortering af store mængder affald i henhold til lovgivningen.
  • Bæredygtig strøm og CO2 afgifter.
Se fragtpriser


PEFC

Staedtler Noris 122 blyant med viskelæder

Blyant i høj kvalitet med viskelæder i toppen. Staedtler Noris 122 blyanten har en blød, skridsikker overflade, hvilket giver et godt greb og en afslappet og let skriveoplevelse. Dertil har blyanten et praktisk viskelæder i toppen, så du altid er klar til at rette småfejl, hvilket gør blyanten oplagt til både skrivning og tegning og kan med fordel bruges på kontoret, i skolen, på uddannelsesinstitutioner eller i hjemmet.

Staedtler Noris 122 blyanten er utrolig brudsikker, takket være en særlig bundet blytype. Samtidig er blyanten nem at udviske og spidse. Kontorblyanten er fremstillet af PEFC-certificeret træ hvilket betyder at blyanten er produceret af træ fra certificerede og forsvarligt forvaltede skove. Dertil er blyanterne fremstillet i Upcycled Wood, som er træflis og overskudstræ som primært kommer fra tyske skovbrug.

  • Hårdhed: HB
  • Stregbredde: 2 mm
  • Farve: Gul/sort stribet
  • Praktisk viskelæder i toppen
  • PEFC-certificeret træ

 

Fremstillet af Upcycled Wood

Noris 122 blyanter er fremstillet af innovativt Upcycled Wood, som er fremstillet af restmaterialer og overskudstræ fra den tyske træ- og møbelindustri. Overskudstræet og resttræet fra møbel- og træproduktionen genbruges og omdannes til kvalitetsblyanter. Blyanterne er fremstillet af den overskydende træflis fra tyske savværker og selv de mindste trærester bliver brugt til fremstillingen af blyanter, så der ikke går noget til spilde.

Alternative produkter

Produktdetaljer

Varenr. 9950650
Mærke Staedtler
Hårdhed HB
Certificeringer PEFC-certificeret
EAN nummer 4007817106365

Produktenheder

Styk 1 stk.
Æske 12 stk.
Karton 72 stk.
Ydrekarton 2304 stk.
Palle 80640 stk.

6 produktbedømmelser  

Gennemsnitlig bedømmelse:

5 produktbedømmelser  

Gitte Matzen - 29. august 2017
Fast inventar til penalhuset -)
Gitte Gregersen - 05. oktober 2016
Et must på kontoret
Klaus Eisenhardt - 15. maj 2009
Som lærer er jeg desværrre alt for tit vanttil elendige skriveredskaber, men Staedlers Noris Blyant med viskelæder kan varmt anbefales, og så er mine elever tilmed glade for disse.
Mie Agerskov - 29. august 2017
Camilla Just - 11. august 2014

1 produktbedømmelse

Niels-Erik Frandsen - 14. april 2022
Världsklass blyertspenna

Andre kunder så også